Základná škola M. R. Štefánika, Štefánikova 19, Spišská Belá

Prihlásenie

To sme my..

Utorok 23. 10. 2018
Počet návštev: 1111635

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

 • Základná škola M. R. Štefánika, Štefánikova 19, Spišská Belá

  a

  Bicykle Kostka

  vyhlasujú súťaž pre žiakov školy o bicykel a kolobežku

  Štefánikov vševedko

  Kto môže ceny získať?

  Ten žiak, ktorý počas celého školského roka nazbiera najviac bodov vo svojej kategórii. Kolobežku získa najaktívnejší žiak prvého stupňa, bicykel žiak druhého stupňa.

  Podmienky súťaže

  Zbierajte body v školských, okresných, krajských a celoslovenských vedomostných a športových súťažiach a získajte svoju vytúženú cenu, ktorou precestujete svet. Body sa pripisujú za umiestnenie, ale aj za úspešné riešiteľstvo či účasť, prospech a príkladné správanie. Body môžete získať aj svojou aktivitou a kreativitou pri tvorbe programov školských akcií.

 • S Turistickým krúžkom do hôr...

  Do galérie S Turistickým krúžkom do hôr... boli pridané fotografie.

  Prvú túru v tomto školskom roku sme zahájili v sobotu 13.10.2018. Počasie nám naozaj prialo, čomu sme sa samozrejme potešili. Električkou zo Starého Smokovca sme sa vybrali na Štrbské Pleso, odkiaľ sme turistickým chodníkom po červenej značke pokračovali na Popradské pleso. Tu sme si dopriali oddych a prestávku na obed, po ktorej sme pokračovali na zastávku TEŽ pri Popradskom plese a prijemne unavení nasadli na električku do Popradu a následne na autobus do Spišskej Belej. Tešíme sa, že sme túto októbrovú sobotu strávili obklopení krásnou prírodou Vysokých Tatier a nabití pozitívnou energiou a sviežim tatranským vzduchom sme sa spokojne vrátili domov.

 • OZNAM

  Oznamujeme všetkým žiakom, ktorí sa stravujú v školskej jedálni, že v piatok 12. októbra 2018 sa nebude variť z dôvodu prerušenia dodávky elektriny. Všetci stravníci budú odhlásení automaticky.

  Vedenie školy

 • Európsky deň jazykov

  Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

  Výrok známeho nemeckého filozofa hovorí: „Kto hovorí cudzím jazykom len trochu, má z neho väčšiu radosť než ten, kto ho ovláda dobre.“

  Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa od roku 2001 Európsky deň jazykov oslavuje každý rok 26. septembra. Jeho cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. Európska únia disponuje skutočným jazykovým bohatstvom, používa sa v nej 24 úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo menšinových jazykov.

 • Plenárna schôdza rodičovského združenia

  Vážení rodičia, dovoľujeme si Vás pozvať na plenárnu schôdzu rodičovského združenia, ktorá sa uskutoční dňa 1. 10. 2018 o 16:00 vo vestibule hlavnej budovy školy.

  Vedenie školy