• Realizované súťaže

• Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ

Realizované súťaže

Jednou z typických vlastností detí je súťaživosť. Preto sa tvorcovia projektu rozhodli zaradiť v rámci niektorých predmetov žiacke súťaže. Tie sa doposiaľ realizovali prostredníctvom  predmetov slovenský jazyk a literatúra a výtvarná výchova.

1. Školská výtvarná tematická súťaž „Vesmír a svet“.

Táto prebiehala v čase od 10.5.2011 do 13.5.2011. Jej podstata spočívala v tom, že žiaci na základe prezentácie spoznávajú vesmír a pojmy s ním súvisiace (mliečna cesta, galaxia, planéty, kométy a pod.). Následne na formát A3 zobrazili vlastnú predstavu fungovania vesmíru. Všetky úspešné práce sú vystavené v priestoroch školy.

Ocenení žiaci: Andrea Bačová

Barbora Bačová

Izabela Oračková

Tomáš Oračko

Adam Bača

1. Školská výtvarná súťaž „Zelený svet“

Termínom tejto súťaže bol 27.9. – 29.9.2011. Tu žiaci po oboznámení sa so základmi fotografovania fotografovali na školskom dvore a v okolí na tému „Zelený svet“. Následne v programe na úpravu obrázkov upravovali vlastnú fotografiu (menili veľkosť, farebnosť a pod.). Najlepšie práce boli ocenené a vystavené v priestoroch školy.

Ocenení žiaci: Nikola Oračková

Barbora Miková

Zdenka Miková

Ľubo Hangurbadžo

Nikola Hangurbadžová

1. „Hviezdoslavov Kubín“

Toto medzitriedne kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy sa uskutočnilo dňa 21.2.2012. Jeho účastníkmi boli žiaci 5.B, 5.C a 5.D triedy. Súťaž priniesla žiakom nové zážitky a skúsenosti z oblasti umeleckého prednesu a zanechala v nich značnú pozitívnu odozvu.

Víťazi súťaže: Daniel Oračko

Nikola Bačová