• Základné informácie

Kontakt : 0907 400 047

Email: adamjakovasona@gmail.com

• Motto:

• „Buď sám sebe svetom a vo svete nehľadaj seba!“

—  Ján Amos Komenský

• Práca školského špeciálneho pedagóga:

• 1. Práca so žiakmi
            • poskytovať a praktizovať individuálne aj skupinovo špeciálno-pedagogické cvičenia v procese reedukácie zamerané na zmiernenie negatívneho vplyvu vývinových porúch učenia, správania a pozornosti
            • podporovať budovanie samostatnosti žiaka v čo najvyššej možnej miere
          • 2. Spolupráca s učiteľmi
            • spolupracovať s triednym učiteľom a ostatnými vyučujúcimi, pri tvorbe individuálneho vzdelávacieho programu pre individuálne začleneného žiaka. Konzultovať s triednymi učiteľmi o zvolenom postupe a napredovaní žiaka. Predkladanie návrhov a podnetov na skvalitnenie a zefektívnenie výchovno-vzdelávacej práce so zdravotne postihnutými žiakmi a s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Poskytovanie konzultácií, odborných poradenských služieb a metodickej pomoci pedagógom.
          • 3. Spolupráca s rodičmi
            • poskytovanie konzultačných a poradenských služieb zákonným zástupcom v nadväznosti na individuálny výchovno- vzdelávací  program vzdelávania žiaka.
            • výmena skúseností rodiča a učiteľa a hľadanie spoločného postupu pri edukačnom pôsobení na žiaka a pri zdolávaní jeho špecifických problémov.
          • 4. Spolupráca s centrami psychologických a špeciálno-pedagogických služieb
            • sprostredkovávanie informácií a styk s poradenskými zariadeniami
            • Naša škola spolupracuje s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) a Centrom špeciálno-pedagogického poradenstva (CŠPP).
          • .

• .