• Darujte 2% zo svojich daní pre naše deti

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, teda aj našej neziskovej organizácii "Združenie rodičov Základnej školy na Štefánikovej ulici v Spišskej Belej". Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy
            • podporu žiakov, ktorí reprezentujú našu školu

ĎAKUJEME!

• Úspešní na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

• Do galérie Úspešní na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku boli pridané fotografie.

Dňa 16. januára sa konalo okresné kolo anglickej olympiády v Kežmarku. Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvom mieste v školskom kole anglickej olympiády nás reprezentovali na okresnom kole v kategórii 1A a 1B. Po vypracovaní písmonej časti (gramatika, slovná zásoba, čítanie s porozumením a posluch) nasledovala ústna časť (práca s obrázkom - vytvorenie príbehu a role play - dialóg s komisiou).

Netrpezlivo sme čakali na vyhodnotenie, ktoré prinieslo úspech.

Martin Badžo, 7.B - kategória 1A, získal krásne 3. miesto.

Mária Čupková, 9.B - kategória 1B, získala titul úspešná riešiteľka.

Blahoželáme

Mgr. S. Belončáková

• Vianočné aranžmány

• Do galérie Vianočné aranžmány boli pridané fotografie.

Školské kolo súťaže Vianočné aranžmány sa uskutočnilo dňa 3. 12. 2018, ktorej sa zúčastnili žiaci piateho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Po hodinovej tvorivej práci boli aranžmány vyhodnotené porotou a ocenené vecnými cenami. Tri žiačky s najlepším umiestnením sa zúčastnili okresného kola.

V Centre voľného času, Gen. Štefánika 47 – Kežmarok sa dňa 11. 12. 2018 uskutočnila  súťaž 3 - členných družstiev základných škôl. Z našej školy sa súťaže zúčastnilo jedno  družstvo žiačok  zo 7. – 8. roč. Bianca Galliková, Lenka Selepová a Alžbeta Tobisová súťažili s domácou prácou vytvorenou vlastnou Vianočnou ikebanou na stôl, kde  mohli použiť akýkoľvek materiál,podmienkou bolo čiastočné rozloženie ikebany.

Druhou úlohou na tému Rozžiarené Vianoce tvorili vlastné dielka z materiálu poskytnutého organizátorom. Žiačky získali v tejto súťaži pekné 4. miesto, ku ktorému im srdečne gratulujeme.

Ing Ľ. Brincková

• PODPORA INKLUZÍVNEHO VZDELÁVANIA V ZŠ M. R. ŠTEFÁNIKA, SPIŠSKÁ BELÁ

• Naša škola sa zapojila do projektu v rámci operačného programu Ľudské zdroje. Tento projekt bude prebiehať od februára 2018 do januára 2021.

Špecifickým cieľom projektu je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.

Škola bude realizovať svoj projekt prostredníctvom hlavnej aktivity, ktorou je ASISTENT UČITEĽA:

- vytvoria sa nové pracovné miesta,

- pomôže sa znevýhodneným žiakom, zabezpečí sa rovnosť príležitostí vo výchovno- vzdelávacom procese,

- hlavnou úlohou bude pomôcť žiakom lepšie zvládať školu, učivo a aktívne sa podieľať na vyučovacom procese,

cítiť sa plnohodnotnou súčasťou triedy i celej školy bez pocitu zaostávania a dezorientácie v učive.

Konkrétne aktivity, ktoré sa budú realizovať v rámci projektu:

- pomoc žiakom s adaptáciou,

- asistovanie žiakom so zdravotným znevýhodnením,

- pomoc učiteľovi na vyučovacej hodine pri výklade učiva,

- pomoc pri základných činnostiach, od zvládnutia, ktorých závisia ďalšie zručnosti žiaka – napr. správny uchop

ceruzy, spoznávanie farieb, pomoc pri opakovaní a zdokonaľovaní už prebratého učiva,

- opakovanie učiva,

- vysvetľovanie úloh a zadaní spôsobom, ktorým deti so ŠVVP a ZZ jednotlivé zadania jednoduchšie pochopia,

- pomoc žiakom so zdravotným znevýhodnením s prípravou pomôcok,

- intenzívna komunikácia a spolupráca s rodičmi detí so ŠVVP.

Veríme, že realizácia tohto projektu bude úspešná a splní svoj cieľ.