• Klasifikácia a hodnotenie žiakov za prvý polrok šk. roka 2020/2021

• Riaditeľ ZŠ M. R. Štefánika, Štefánikova 19, Spišská Belá po prerokovaní na pedagogickej rade zo dňa 13.1.2021 oznamuje zákonným zástupcom a žiakom školy zúčastňujúcich sa dištančného vzdelávania v zmysle Usmernenia k priebežnému a celkovému  hodnoteniu žiakov základných škôl v školskom roku 2020/2021 počas mimoriadnej situácie a núdzového stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19, vydaného MŠVVaŠ SR, že predmety, ktoré v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ich vzdelávacie ciele kvalitnou a plnohodnotnou realizáciou, budú nehodnotenými vyučovacími predmetmi:

telesná a športová výchova; hudobná výchova; výtvarná výchova; občianska náuka;  etická výchova; náboženská výchova; informatika, technická výchova.

Stupeň klasifikácie sa nahrádza slovom „absolvoval“. Ostatné vyučovacie predmety v zmysle záverov pedagogickej rady budú hodnotené klasifikáciou - „známkou“.

1. stupeň

Slovné hodnotenie

2. - 4. ročník

SJL, ANJ, MAT,VLA, PVO, PDA, správanie - známka

INF,TEV, HUV, VYV, ETV, NBV, PVC – absolvoval

2. stupeň

SJL, ANJ, NEJ, MAT, DEJ, FYZ, CHE, GEG, BIO, ANJ, NEJ, správanie - známka

TSV, HUV, VYV, ETV, NBV, INF, OBN, THD -  absolvoval

Riadny termín na hodnotenie žiakov 1. stupňa za prvý polrok školského roka 2020/2021 je 31.1.2021.

Riadny termín na vyskúšanie a hodnotenie žiakov 2. stupňa za prvý polrok školského roka 2020/2021 sa predlžuje do 31. marca 2021.

• Organizácia vyučovania v ZŠ M. R. Štefánika od 11.1.2021

• Vzhľadom na okolnosti súvisiace s pandémiou a so zavedením „lockdownu“ na území SR do 24.1.2021 upravujem výchovno-vzdelávací proces v súlade s usmernením Ministerstva školstva SR a v zmysle pokynov ŠPU nasledovne:

Žiaci 1. stupňa:

Od 11.1. do 18.1.2021 (predbežne) prechádzajú aj žiaci 1. stupňa na dištančné vzdelávanie z domu.

S rodičmi žiakov 1. stupňa sa individuálne spoja triedne učiteľky, ktoré oboznámia rodičov s formou dištančného vzdelávania v danom týždni (zadávanie úloh mailom, cez portál bezkriedy.sk, cez Messenger a i.).

Rodičovi v prípade potreby bude v danom týždni vyplácaná pandemická OČR.

Podľa aktuálnych usmernení  Ministerstva školstva SR (ktoré sa vzhľadom na situáciu môžu ešte zmeniť) bude možné u žiakov 1. stupňa obnovenie prezenčného vzdelávania od 18.1.2021 len v prípade pretestovania zákonných zástupcov žiakov na COVID-19. V prípade, že sa nepretestuje väčšina zákonných zástupcov, bude na 1. stupni naďalej prebiehať dištančné vzdelávanie. Škola v tom prípade vytvorí nový mimoriadny online rozvrh hodín a vyučovanie sa bude realizovať už prostredníctvom programu MS Teams.

Klasifikácia žiakov za 1. polrok sa uskutoční v riadnom termíne – 31.1.2021.

Žiaci 2. stupňa:

Pokračujeme vo vzdelávaní podľa doteraz platného mimoriadneho online rozvrhu.

Naďalej platí, že v dopoludňajších hodinách si žiak plní školské povinnosti, pripája sa prostredníctvom programu MS Teams na online hodiny, odovzdáva úlohy a zadania z jednotlivých predmetov.

Účasť na vyučovaní je povinná. V prípade, že sa žiak nemôže zúčastniť vyučovacej hodiny, zákonný zástupca je povinný túto skutočnosť oznámiť triednemu učiteľovi alebo vyučujúcemu.

Klasifikáciu žiakov za 1. polrok je možné v prípade nízkeho počtu známok u žiakov posunúť až do 31.3.2021, ale aj ukončiť v riadnom termíne. O termíne polročnej klasifikácie rozhodne pedagogická rada a budeme o tom včas informovať.

Žiaci bez technického zabezpečenia (papierová forma):

Z dôvodu prísneho „lockdownu“ a zákazu vychádzania preberanie a odovzdávanie úloh žiakov bez technického zabezpečenia nebude možné. Žiaci sú povinní naďalej sa samostatne vzdelávať, opakovať a prehlbovať učivo vo všetkých predmetoch. Po obnovení prezenčného vzdelávania budú títo žiaci prednostne preskúšaní.

Testovanie 5:

Zrušené

Testovanie 9:

Termín sa presúva na 9. - 10. júna 2021.

Prijímacie konanie na stredné školy pre 9. ročník:

Prebehne v dňoch 3. - 4. mája 2021 – prvý termín a v dňoch 10. - 11. mája 2021 – druhý termín. Kritéria si určuje každá škola individuálne. Je potrebné sledovať si ich webové stránky.

Slovo na záver:

Žiaci, pristupujte k učeniu zodpovedne a pravidelne každý deň. Pracujte podľa pokynov vyučujúcich a úlohy odovzdávajte načas. Nepoľavujte. Ďakujem rodičom za každú ústretovosť a porozumenie.

Bližšie informácie nájdete na webových stránkach uvedených pod textom.

PaedDr. Ľudovít Gumulák

V Spišskej Belej 7.1.2021

• Vianoce v III.B

• Vianoce sú časom rodinnej pohody, pokoja a lásky. Sú plné duchovna, čara, svetielok a vyzdobených príbytkov. Vôňu Vianoc umocňuje pečenie koláčikov, vetvičky ihličnanov, či živého ozdobeného stromčeka, ktorý rozžiari každé detské srdiečko. Minulý školský rok sme vystupovali s divadelnou scénkou pre našich najbližších. Tento školský rok sme, bohužiaľ, pre pandemickú situáciu nemohli verejne vystupovať. Vianočnú atmosféru sme si vytvorili v triede. Počas adventu sme sa snažili byť lepšími a pomáhali sme si navzájom. Vianočný čas je aj čas tajných prianí. My sme si dali do triedy krabičku, do ktorej sme hádzali tajné priania. Tajné priania sme prečítali posledný deň v škole. Tohto roku boli želania detí trochu iné. Prekvapivé, ale zároveň boli vyjadrením prirodzenej túžby nielen dospelých, ale aj detí. Touto túžbou bolo, aby sa skončila pandémia Covidu a aby sme boli všetci zdraví, aby sme mohli opäť chodiť do školy ako predtým, aby všade bolo plno lásky a detského smiechu...