• Súťaž s vianočnou výzdobou

• Prichádza najkrajšie obdobie roka, Vianoce. Naša škola sa zapojila do 3. ročníka obľúbenej tvorivej súťaže pre MŠ a ZŠ s názvom ČARO VIANOC s fotografiou našej vianočnej výzdoby. Vyhrávajú prvé 3 fotografie s najvyšším počtom bodov a 1 fotografia, ktorú vyberie porota Talent Agent.

Súťaž sa spúšťa 2.12.2022 o 9.00 hod. a potrvá do 8.1.2023.

Pre škola môžeme vyhrať notebook, multifunkčné zariadenie, 109 cm televízor,USB kľúče, pingpongový stôl, školské pomôcky a mnoho iného.

Ako môžeme hlasovať?

1. Kliknutím na tlačidlo Hlasuj na stránke http://talentagent.sk/sutaz/285-caro-vianoc

Vianoce v ZŠ M. R. Štefánika 1x za 5 minút, za jeden klik získate 5 bodov.

2. Poslaním SMS v tvare: talent (medzera) SMS ID (číslo pod každou fotografiou) na 7009, za jednu SMS                získate 500 bodov. Cena spätnej SMS správy je 1,60 € s DPH.

3. Kreditom -  dobitím kreditu na stránke http://talentagent.sk/dobitie/kredit - získate vždy toľko bodov, koľko              potrebujete bez obmedzení, kredit môžete pridávať 1 x za 60 sekúnd.

ĎAKUJEME ZA KAŽDÝ VÁŠ HLAS

• Získali sme "strieborný diplom"

• Tak ako po iné roky, aj v tomto školskom roku 2022/2023 sa naša škola už po 10-krát zapojila do súťaže HOVORME O JEDLE. Tento X. ročník  súťaže prebiehal pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v mesiaci október. Žiaci sa pod vedením učiteľov podieľali na aktivitách v rámci týždňa podľa vyhlásených denných tém.

Práca a aktivita našich žiakov a učiteľov bola ocenená "Strieborným pásmom".

Poďakovanie patrí pani učiteľke Ing. Ľ. Brinckovej, pod ktorej vedením súťaž prebiehala, ale aj všetkým učiteľom a žiakom, ktorí sa pričinili o tento krásny výsledok. ĎAKUJEME.

• Z mladých chemikov šperkári

• Žiaci 7., 8. a 9. ročníka, ktorí navštevujú chemický krúžok, sa na chvíľu premenili na kreatívnych šperkárov.  Najprv boli z nich chemici, kde pripravili nasýtený roztok z modrej skalice a  trpezlivo očakávali, aké kryštály sa im do pár dní objavia. Následne  vkusne a precízne vytvárali šperky – prívesky, prstene, ktoré môžu byť bežne nositeľným šperkom.

Ing. A. Pazerová

• Olympiáda v anglickom jazyku

• 24. novembra 2022 sa v našej škole uskutočnila  Olympiáda v anglickom jazyku. Cieľom súťaže je rozširovať, prehlbovať  a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov, tiež rozširovať  ich záujem o sebavzdelávanie a umožniť im porovnať si svoje vedomosti a zručnosti. V školskom kole súťažilo spolu 22 žiakov. Školské kolo olympiády v anglickom jazyku pozostávalo z dvoch častí:

Písomná časť:

1. počúvanie s porozumením, 2. čítanie s porozumením, 3. gramatika a 4. slovná zásoba.

Ústna časť:

1. tvorba príbehu podľa obrázku, 2. rozhovor na určenú tému.

Všetci súťažiaci preukázali veľmi dobré vedomosti z anglického jazyka.

Žiaci si otestovali  svoje vedomosti  v dvoch kategóriách:

Kategória 1A je určená  pre žiakov 4. až 7. ročníka. V tejto kategórii sa víťazkou stala Laura Monková zo 7.B, na druhom mieste skončil Lukas Bušovský zo 7.A triedy a tretie miesto obsadil Tomáš Halčín tiež zo 7.A triedy.

V kategórii 1B si zmerali sily ôsmaci a deviataci. Zvíťazil Maximilián Morozov z 8.B triedy, druhá skončila Diana Červená z 9.A a na treťom mieste sa umiestnila Barbora Olekšáková z 8.A triedy.

Úspešným riešiteľom blahoželáme a ostatným ďakujeme za účasť a odvahu.

Víťazom držíme palce pri úspešnom reprezentovaní našej školy v obvodnom kole olympiády v anglickom jazyku.

Pani učiteľky Zlatica Ganzarčíková, Diana Praženicová, Katarína Čížiková

• Poďakovanie za podporu pri hlasovaní za O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha

• Vážení rodičia, kolegyne, kolegovia, priatelia školy, milí žiaci!

Touto cestou sa chceme POĎAKOVAŤ všetkým, ktorí nás denne podporovali hlasovaním za O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha pre našich žiakov.

V celkovom hodnotení sme získali 3. miesto s počtom hlasov 2075, čo znamená, že sme síce nevyhrali automaticky (vyhrala škola na 1. mieste), no stále máme šancu žrebom vyhrať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha (stačilo sa umiestniť do 10. miesta). Tak si spoločne držme „palce“, aby sa na nás usmialo šťastie... 😊.